Hakkımızda – Kaptanlar Un A.Ş.

Hakkımızda

Kaptanlar Un A.Ş.
Hakkımızda


Bölge çitçisini en güzel anlayan ve onların sorunlarını çözme konusunda en fazla çabayı sarfeden şirket her zaman takdir toplamıştır. Müşteri potansiyeli çok geniş olan Kaptanlar’ın müstahsil müşterisi 5000 civarında olup, toptancı ve irili ufaklı zahireci potansiyeli yaklaşık 600 civarındadır.
35 yıllık iş tecrübesi ve branşlarında uzmanlaşmış, profesyonel yöneticilik vasıflarına sahip kadrosu ile aylık 8.400 ton buğday ve 126.000 çuval 50 kg’lık un üretebilen modern bir tesise sahiptir. Tüm bu nitelikli kadronun belli bir düzen ve takım ruhu içerisinde görevlerini sürdürmeleri kalite için en önemli avantajı oluşturmaktadır.

Üretim
ve Hedefler


Kurulduğu ilk günden beri müşterilerinin kaliteli, hijyenik ve yüksek standartlardaki un ihtiyaçlarını karşılamak için, yatırımlarını en son teknolojiye göre devamlı yenilemiş, bu sayede sektörün hizmet, kalite ve güven anlayışı ile hareket eden öncü firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Üretimde, Biga Ovası’ndan temin ettiği kaliteli buğdaylar, ithal edilen yüksek standartlara sahip buğdaylarla harmanlanıp yüksek teknolojiye sahip laboratuar ortamında cinsine ve değerlerine göre sınıflandırılıp depolanır.

Tüketicinin ihtiyaçlarına göre öğütülüp un haline getirildikten sonra otomatik makinelerle el değmeden paketlenir. Buğday alımından unun satışına kadar, her aşamada yapılan laboratuar analizleri ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilen her mamül için Tarım Bakanlığı’ndan üretim izni bulunmaktadır.

Belirlenen hedefe ulaşmanın en doğru yolunun, üretimden pazarlamaya kadar her adımda bilinçli ve istekli çalışma sorumluluğu çerçevesinde hizmet vermekten geçtiğinin bilincinde olan KAPTANLAR UN AŞ, kalite politikasının ışığında kendine, müşterilerine ve topluma, kalite iyileştirme prensiplerinden yararlanarak, un sektöründe başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.